Kronika

22. maja 2018

We wtorek 22 maja odbyło się co miesięczne czuwanie ze św. Ritą. Gościem w tym niezwykłym dniu, wszak to liturgiczne wspomnienie św. Rity, był ks. dr Damian Jurczak, proboszcz parafii św. Mikołaja w Kopernikach.
Galeria
Plakat

20. maja 2018

W niedzielę 20 maja obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Rity. Od godziny 12.00 trwał jarmark "Od pszczół do róż", w czasie którego lokalni rzemieślnicy wystawili swoje produkty, a także wystąpiły okoliczne zespoły muzyczne. Od godzinie 15.00 rozpoczęło się nabożeństwo z odczytaniem próśb, a następnie odbyła się Msza Święta sprawowana nad brzegiem jeziora. Tegorocznym sumistą i kazanodzieją był ks. prof. dr hab. Marek Lis, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwerstytetu Opolskiego, który przez lata posługiwał w Casci.
Galeria - Jarmark
Galeria - Suma Odpustowa
Plakat Relacje Ekai
Relacje Radio Doxa - więcej nagrań na naszym profilu Facebook

22. kwietnia 2018

W niedzielne popołudnie 22 kwietnia, nasza świątynia oraz plac przed nią, wypełniły się po brzegi pielgrzymami z różnych zakątków diecezji (i nie tylko). Wśród nich warto wspomnieć grupę z Prudnika (par. św. Michała Archanioła), która w liczbie 60 osób pielgrzymowała już po trzeci do Głębinowa. Mszy św. przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. dr Grzegorz Kadzioch, wiceoficjał sądu biskupiego w Gliwicach, wieloletnie rektor i wicerektor w Seminarium w Opolu, a też kapłan posługujący przez lata w Casci.
Galeria
Plakat

24. marca 2018

W sobotę 24 marca ulicami Głębinowa odbyła się Droga Krzyżowa ze św. Ritą, poprzedzona Mszą Świętą. Homilię wygłosił, Drogę Krzyżową poprowadził oraz rozważania przygotował ks. Paweł Chyla, wicerektor Bractwa Świętego Józefa Diecezji Opolskiej, na co dzień wikariusz w Prudniku. W nabożeństwie wzięli udział obok licznie zgromadzonych parafian i gości, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, którzy przeżywali swoje rekolekcje.
Galeria
Plakat

22. marca 2018

Spotkaniu u progu Wielkiego Tygodnia przewodniczył ks. Tomasz Szczeciński, egzorcysta Diecezji Opolskiej
Galeria
Plakat

22. lutego 2018

Spotkaniu w dniu 22 lutego 2018 przewodniczył ks. Jacek Chromniak z parafii św. Marcina w Ratnowicach.
Galeria
Plakat

22. stycznia 2018

Pierwszemu spotkaniu u boku św. Rity w roku 2018 przewodniczył ks. Tadeusz Oślizło z parafii św. Jakuba i Andrzej Apostoła w Pawłowiczkach. Eucharystię koncelebrowało aż 7 kapłanów, a o oprawę liturgiczną zatroszczyli się ministranci z Tułowic.
Galeria
Plakat

Rekolekcje "Z różą w dłoni"

W dniach 11-14 stycznia 2018 odbyły się rekolekcje "Z różą w dłoni", które poprowadził ojciec Sławomir Badyna, benedyktyn z Biskupowa.
Plakat

22. grudnia 2017

Przed Świętami Bożego Narodzenia nabożeństwu oraz Mszy Świętej i Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Kokot, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące Otmuchowskiej.
Galeria
Plakat

22. listopad 2017

22 listopada naszym gościem był ks. Jarosław Karpa, kapelan szpitali oraz wikariusz parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach. O oprawę muzyczną spotkania zatroszczyła się schola z Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego w Nysie pod kierownictwem p. Janusza Toczka.
Galeria
Plakat

22. października 2017

W październiku nasze comiesięczne spotkanie przypadło w niedzielę. Mszy św. przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. Mateusz Kozielski, wikariusz parafii św. Józefa Robotnika w Opolu-Szczepanowicach. O oprawę muzyczną spotkania zatroszczył się chór z tej parafii. Wśród zorganizowanych grup trzeba wspomnieć pielgrzymkę z Opola-Gosławic wraz z ks. Łukaszem Florczykiem.
Galeria
Plakat

22. września 2017

W dniu 22 września odbyło się kolejne modlitewne spotkanie w Głębinowie. Mszy św. przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ojciec Damian Piątkowiak SVD, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie (parafia oo. Werbistów).
Galeria
Plakat

22. sierpnia 2017

Na zakończenie wakacji, 22 sierpnia odbyło się kolejne czuwanie ze św. Ritą. Mszy św. przewodniczył, Słowo Boże wygłosił, a także błogosławieństwa prymicyjnego udzielił ks. Wojciech Kuzyszyn, tegoroczny neoprezbiter, pochodzący z Ozimka, a obecnie wikariusz parafii śś. Piotra i Pawła w Opolu. Na czuwanie licznie przybyli kapłani oraz wierni.
Galeria

22. lipca 2017

W upalną sobotę 22 lipca odbyło się comiesiecznę czuwanie w Głębinowie. Przewodniczył jemu tym razem ks. Biskup Rudolf Pierskała, Biskup Pomocniczy Diecezji Opolskiej. Wygłosił Słowo Boże oraz dokonał poświęcenia figury św. Rity, która stanęła przy relikwiach świętej. O śpiew w czasie liturgii zatroszczył się chór z parafii w Lyskach (diec. Gliwicka). 
Galeria

22. czerwca 2017

W czwartek 22 czerwca, odbyło się kolejne czuwanie u boku świętej Rity. Nabożeństwu oraz Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz Zbigniew Bieńkiewicz, proboszcz parafii św. Karola Boromeusza w Opolu (osiedle Chabry). Na zakończenie Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół świątyni oraz poświęcenie wianków. W czuwaniu uczestniczyła m.in. grupa 60 osób z parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach wraz z ks. Mariuszem Gawłowskim.
Plakat
Galeria

22. maja 2017

W poniedziałek 22 maja, jak w każdy 22 dzień miesiąca odbyło się czuwanie u boku świętej Rity, tym razem jednak jako drugi dzień odpustu. Mszy Świętej przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ksiądz Paweł Chyla, wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.
Plakat
Galeria

21. maja 2017

W niedzielę 21 maja rozpoczęły się dwudniowe uroczystości odpustowe ku czci św. Rity i św. Urbana w Głębinowie. O godzinie 15.00 sprawowane było nabożeństwo z odczytaniem próśb, zaś o 16.00 sprawowana była suma odpustowa. Uroczystościom przewodniczył ks. dr Adrian Galbas, pallotyn - Przełożony Prowincjalny Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Liturgia sprawowana była przy ołtarzu polowym ustawionym nad brzegiem jeziora, w piękny i słoneczny dzień. Do Głębinowa przybyło ponad 1000 osób.
Plakat
Galeria

22. kwietnia 2017

W Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego (sobota 22 kwietnia) odbyło się kolejne czuwanie u boku św. Rity. Gościem tym razem był ks. Mateusz Buczma, koordynator pracy grup i stowarzyszeń religijnych w diecezji opolskiej. Na spotkanie przybyło wyjątkowo dużo pielgrzymów, za co jesteśmy im wdzięczni. Wśród nich była 55-osobowa grupa z Prudnika (par. św. Michała Archanioła).
Plakat
Galeria

31. marca 2017

W piątek 31 marca o godz. 20.00 ulicami Głębinowa odbyła się droga krzyżowa, przy której towarzyszyły nam rozważania z życia św. Rity. Po raz kolejny okazało się, że w życiu św. Rity można znaleźć wiele wydarzeń przeżytych na wzór cierpiącego Chrystusa. Rozważania przygotował oraz nabożeństwo poprowadził ks. Paweł Chyla z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.
Plakat
Galeria

22. marca 2017

W czasie Wielkiego Postu, w środę 22 marca, odbyło się czuwanie przy relikwiach św. Rity. Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W homilii pięknie nawiązał do ŚDM w Krakowie oraz o potrzebnie przekazywania historii młodemu pokoleniu. Dziękujemy przybyłym licznie pielgrzymom za obecność, modlitwę i świadectwo.
Plakat
Galeria

22. lutego 2017

W czasie ferii, 22 lutego, odbyło się kolejne czuwanie przy relikwiach św. Rity. Mszy św. przewodniczył ks. Norbert Niestrój, wieloletni proboszcz parafii św. Rocha w Tułowicach, ogromny czciciel św. Rity. Piękne Słowo Boże połączone ze wzruszającymi świadectwami wstawiennictwa św. Rity wygłosił ks. Marek Sojka, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Łowkowicach. O służbę liturgiczną na Mszy zatroszczyła się grupa LSO z Tułowic, bowiem w Ośrodku Rybak spędzali swoje ferie.
Plakat
Galeria

22. stycznia 2017

22 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku czuwanie u boku św. Rity. Mszy świętej przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. dr Krzysztof Grzywocz, diecezjalny egzorcysta, wykładowca teologii duchowości oraz prowadzący rekolekcje "Z różą w dłoni" w naszym ośrodku. Przed nabożeństwem wystąpił oraz w czasie Mszy świętej śpiewy prowadził chór z Tarnowskich Gór.
Plakat
Galeria

22. grudnia 2016

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się ostatnie czuwanie w roku 2016. Nabożeństwo i Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Chromniak, proboszcz parafii św. Marcina w Ratnowicach.
Plakat
Galeria

22. listopada 2016

Swoiście jubileuszowemu spotkaniu, bo przypadającemu w II rocznicę rozpoczęcia spotkań u boku św. Rity w Głębinowie, przewodniczył ks. Damian Jurczak, proboszcz parafii św. Mikołaja w Kopernikach.W swojej homilii pięknie przybliżył sprawę rzeczy ostatecznych: śmierci, sądu oraz piekła i nieba.
Galeria

22. października 2016

Spotkanie w październiku zbiegło się z liturgicznym wspomnienie św. Jana Pawła II. Nabożeństwo i Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Józkowicz, proboszcz parafii św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie. W homilii przybyliżył sens kultu świętych. Po Mszy św. była okazja uczczenia relikwii św. Rity oraz św. Jana Pawła, które ze Złotogłowic przywiózł ks. Tomasz.
Plakat
Galeria

22. września 2016

We wrześniu naszemu spotkaniu przewodniczył ks. Marcin Wilczek, wieloletni prokurator w opolskim seminarium oraz Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu, a od niedawna proboszcz w Racławiczkach. Na spotkanie przybyło około 700 osób. Wśród nich następujące grupy z parafii: Łowkowice (wraz z ks. Markiem Sojką), Grodzisko, Kadłub, Krasiejów, Staniszcze Małe, Szczedrzyk, Luboszyce, Schodnia, Katedra Opolska, Ozimek, Zębowice, Myślina, Jełowa, Radawie oraz grupa z Warszawy.
Plakat
Galeria

22. sierpnia 2016

Spotkaniu w dniu 22 sierpnia przewodniczył ks. Michał Ludewicz, tegoroczny neoprezbiter, mianowany wikariuszem w parafii Bożego Ciała w Oleśnie. Obok licznie zgromadzonych indywidualnych wiernych, sporą grupę stanowili pielgrzymi z Koźla, z parafii św. Jadwigi i Zygmunta, którzy przyjechali wraz z ks. Markiem Biernatem.
Plakat
Galeria

22. lipca 2016

W miesiącu lipcu, jak zawsze 22 dnia miesiąca, odbyło się nasze modlitewne spotkanie, któremu przewodniczył ks. Paweł Chyla, tegoroczny neoprezbiter, skierowany do pracy jako wikariusz w Prudniku, par. św. Michała Archanioła. Na spotkanie przybyło bardzo wielu wiernych, a także zorganizowana grupa z Łubnian, wraz z ks. proboszczem Markiem Terleckim.
Plakat
Galeria

22. czerwca 2016

Spotkaniu w dniu 22 czerwca przewodniczył ks. Piotr Bałos, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, proboszcz parafii św. Jakuba w Lubrzy. O śpiew zatroszczyła się schola z parafii Wniebowzięcia NMP z Opola-Gosławic, przygotowana przez ks. Piotra Kierpala.
Plakat
Galeria

22. maja 2016

22 maja obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Rity. Sumie odpustowej przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja. Na uroczystość przybyło ponad 1000 osób, wiele sióstr zakonnych oraz kilkudziesięciu kapłanów. Sumę poprzedziła procesja z relikwiami oraz nabożeństwo. 
Galeria
Plakat
Homilia Księdza Biskupa
Czytaj więcej

22. kwietnia 2016

Spotkaniu w dniu 22 kwietnia przewodniczył ks. Krzysztof Faber, dyrektor Diecezjalnego Radia Doxa.
Plakat
Galeria

22. marca 2016

Ks. Bartłomiej Krajewski, proboszcz parafii św. Jerzego w Podlesiu oraz dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Formacyjno- Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Skowronek w Głuchołazach, przewodniczył naszym modlitwom.
Galeria
Plakat 

22. luty 2016

W lutym gościliśmy w naszej wspólnocie ks. Piotra Kierpala, wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach oraz Diecezjalnego Duszpasterza Muzyków Kościelnych.
Galeria
Plakat

22. stycznia 2016

Pierwszemu nabożeństwu w nowym roku przewodniczył ks. Krzysztof Grzywocz, egzorcysta oraz ceniony rekolekcjonista. W tym samym czasie w ośrodku Rybak prowadził on rekolekcje „Z różą w dłoni”.
Artykuł Opolskiego Gościa Niedzielnego
Galeria
Plakat 

22. grudnia 2016

Ostatnim gościem na nabożeństwie ku czci św. Rity był ks. Piotr Burczyk, dyrektor Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie oraz proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie.
Galeria
Plakat 

22. listopada 2015

Listopadowe spotkanie poprowadził ks. Tomasz Przybyła, ojciec duchowny Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.
Galeria
Plakat

22. października 2015

W październiku naszemu spotkaniu przewodniczył ks. Andrzej Majcherek, dyrektor Diecezjalnego Biura Podróży św. Jacek.
Galeria

22. września 2015

Nabożeństwu oraz Mszy św. we wrześniu przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu – ks. Waldemar Musioł.
Galeria
Plakat

22. sierpnia 2015

Nabożeństwu w sierpniu przewodniczył ks. Rudolf Świerc, proboszcz parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.
Galeria

22. lipca 2015

Naszej liturgii w lipcu przewodniczył ks. Andrzej Ochman, student KULu.
Galeria

22 czerwca 2015

Czerwcowemu spotkaniu przewodniczył ks. Marek Sojka, wikariusz z Krapkowic (par. św. Mikołaja w Kędzierzynie).
Galeria

22. maja 2015

Uroczystej Mszy Świętej połączonej z wprowadzeniem relikwii św. Rity to naszego kościoła przewodniczył ksiądz biskup Rudolf Pierskała.
Artykuł Opolskiego Gościa Niedzielnego
Galeria zdjęć

22. kwietnia 2015

W kwietniu nabożeństwu przewodniczył ks. Henryk Wolff, dyrektor Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego w Nysie, dawny proboszcz naszej parafii.
Galeria 

22. marca 2015

Naszym gościem w marcu był ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, dawny proboszcz naszej parafii.
Galeria

22. luty 2015

Nabożeństwu w lutym przewodniczyli ojcowie Werbiści z Nysy.

22. stycznia 2015

Styczniowemu nabożeństwu przewodniczył ks. Norbert Niestrój, proboszcz parafii św. Rocha w Tułowicach.
Galeria

22. grudnia 2014

Gościliśmy w naszej wspólnocie ks. Pawła Dubowika, ogólnopolskiego duszpasterza trudnych małżeństw Sychar.

22. listopada 2014

Pierwszemu nabożeństwo ku czci św. Rity przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. Przemysław Seń, dyrektor ośrodka formacyjno-wypoczynkowe Rybak oraz proboszcz naszej parafii.
Galeria