Rekolekcje ze św. Ritą

W czwartek, 20 maja, rozpoczną się rekolekcje przygotowujące nas duchowo do uroczystości ustanowienia Sanktuarium św. Rity. Będzie im przewodniczył ks. dziekan Rudolf Świerc, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Codziennie od godz. 16.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której kapłani będą posługiwać w sakramencie pokuty. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta z nauką rekolekcyjną.

Rekolekcje zakończą się 22. maja – w główne, liturgiczne wspomnienie św. Rity. O godz. 18.00 będziemy celebrować uroczyste nabożeństwo z powierzaniem intencji modlitewnych. Po nim sprawowana będzie Msza święta połączona z obrzędem błogosławieństwa róż.

Dodatkowo, aby dobrze duchowo przygotować się do tak ważnego wydarzenia, już od piątku, 14 maja, rozpocznie się nowenna ku czci Ducha Świętego. Każdego dnia, o godz. 17.30, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy prosić o dary Ducha Świętego, aby nowe sanktuarium było miejscem chwały Bożej i służyło duchowemu dobru parafian i pielgrzymów.

Modlitwa będzie transmitowana codziennie, od 14 do 22 maja, na stronie internetowej www.swietaritaglebinow.pl. Początek transmisji o godz. 17.30.